V Let's Dance tancuje ďalšia nádejná majsterka sveta

12. 10 2017 11:00 | luc
Dominika Rošková
Dominika Rošková Foto: TV Markíza
Dominika a Jaro
Dominika a Jaro
Dominika a Jaro

Ak ste si doposiaľ mysleli, že tanec je vlastne len akási zábavka, tak ste sa poriadne mýlili.

Krásna tanečníčka Dominika Rošková, ktorá v Let's Dance súťaží s Braňom Deákom, má posledné dni poriadne nabité. Nielenže s Braňom poctivo trénujú na každé nedeľné kolo, ale stíha aj tréningy so svojím tanečným partnerom Jaroslavom Oboňom. Tie sú o niečo špeciálnejšie, pretože sa pripravujú na Majstrovstvá sveta v latinsko-amerických tancoch, ktoré sa tento rok konajú v susednom Rakúsku.

Dominika a Jaro
Foto: Súkr. archív D. Roškovej
 

Ak ste si doposiaľ mysleli, že tanec je vlastne len akási zábavka, tak ste sa poriadne mýlili. V skutočnosti ide o tanečný šport a tomu zodpovedá aj príprava na súťaž. Tá trvá aj niekoľko mesiacov, podieľa sa na nej celý tím odborníkov a ani zďaleka nejde len o tanec samotný. V prípade Dominiky a Jara ide o hlavných koučov z Ruska a Poľska, mentálneho kouča z Amsterdamu a mnohých ďalších. „Príprava pozostáva nielen z tanečných tréningov, kde drilujeme techniku či stabilitu, ale aj mentálnej prípravy či analýzy stravy. Aj keď sa špecializujeme na latinsko-americké tance, súčasťou našej prípravy je napríklad aj jóga alebo balet,“ vysvetlila Dominika.

Dominika a Jaro
Foto: Súkr. archív D. Roškovej
 

Ak sa totiž tanečník chce venovať tomuto športu na najvyššej úrovni a jeho ambíciou je stať sa majstrom sveta, forma musí vyvrcholiť v súťažný deň. A na to treba podľa Dominiky najmä psychickú pohodu a harmóniu medzi oboma tanečníkmi. „Môže sa stať, že pár nemá natrénované stopercentne, ale ak je pohoda a cítia sa dobre, tak môžu fantasticky odtancovať a naopak,“ dopĺňa ju Jaroslav.

A čo rivalita medzi tanečnými pármi z rôznych kútov sveta? „Na majstrovstvá sveta vysiela krajina dva najlepšie páry, čiže dostanú sa tam len tí najlepší z najlepších a tí už majú rešpekt nielen medzi sebou ale aj k svojej práci,“ priznali obaja a obaja sa zároveň zhodujú v jednom: „My to nerobíme kvôli víťazstvám. Samozrejme, ak porota ohodnotí naše úsilie, je to príjemné, ale tancujeme najmä pre ľudí. Považujeme sa viac za umelcov a naším cieľom je vyvolať v divákoch emócie, zdvihnúť ich zo stoličiek a zanechaj v nich dojem.“

Pozrite si, ako vyzerá tréning profesionálneho tanečného páru a Dominike a Jarovi v novembri na majstrovstvách sveta určite držte palce.

 

Let's Dance sledujte aj v nedeľu 15. októbra o 20.30 na Markíze.

 

Ak ste si nestihli pozrieť šieste kolo Let's Dance, môžete si ho zadarmo pozrieť v našom archíve, alebo tu:

 

Upútavka

 
Let´s Dance: FINÁLE - v nedeľu, 5. novembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na