Let´s Dance cover

Tomáš Dohňanský a Katarína Lacková

17. 08 2017 10:31 | markiza.sk
Tomáš Dohňanský a Katarína Lacková
Tomáš Dohňanský a Katarína Lacková Foto: TV Markíza

súťažiaci v tanečnej šou Let´s Dance

Tomáš Dohnňanský je basgitarista skupiny HEX, známy pod prezývkou Yxo, ktorá vznikla ešte na základnej škole ako skratka jeho priezviska odzadu. V minulosti pôsobil ako moderátor v Rádiu Ragtime v nočnej relácii Pod perinou, neskôr v Rádiu FM. Yxo je na hudobnej scéne spolu so svojou skupinou už neuveriteľných 28 rokov a je aj jedným z organizátorov obľúbeného festivalu Žákovic Open. V rámci svojej kapely má na starosti aj komunikáciu s médiami a manažment koncertov.

Katarína Lacková (30) začala s tancom už v útlom detstve. Počas svojej aktívnej súťažnej tanečnej kariéry reprezentovala Slovensko na rôznych tanečných medzinárodných súťažiach (v Izraeli alebo Taiwane). Na svojom tanečnom konte má niekoľko popredných umiestnení, no za svoj najväčší úspech považuje svoju prácu a tanečné výsledky svojich odchovancov. Katarína pracuje v SZUŠ a tanečnej škole Martico New Age v Martine a venuje sa najmä deťom z rómskej komunity. Katka už nie je súťažiacou tanečníčkou, no tancu sa stále aktívne venuje, prostredníctvom rôznych vystúpení nie len doma ale aj napr. v USA, kde sa pravidelne vracia tanec vyučovať.
Za účinkovanie v šou Let´s Dance je veľmi vďačná. Splnil sa tak sen jej maminky (r.i.p.) a ocina. Ona sama považuje svoju účasť v šou za top svojej tanečnej kariéry.